Olejování dřevěné podlahy Exclusive floors leštícím strojem

autor: | 20 Dub 2020 | Olejování podlahy | 0 komentářů

Ukázka olejování dřevěné podlahy Exclusive floors s kotoučovou leštičkou s použitím bílého padu.Další možností jak naolejovat podlahu je použití vibrační leštičky a pro domácí kutily doporučuji leštičku na auta, kterou lze pořídit za několik stovek a na kotouč přidělat bílý PAD nebo nový hadr na podlahu.

Proč je důležité pravidelně olejovat dřevěnou podlahu?

Každá dřevěná podlaha která má voskový nebo olejový povrch, potřebuje jednou za 2-3 roky obnovit původní ochranu. Záleží na tom jak je podlaha zatěžována, někdy je potřeba obnovit olej dříve než na 2 roky a naopak tam kde není častý pohyb osob tak lze přeolejovat po několika letech.

Pokud se o podlahu budete pravidelně starat, prodloužíte životnost podlahy o několik let.

Co se stane když nebudu pravidelně obnovovat olej po 2-3 letech?

Ochranná vrstva na dřevěné podlaze se bude postupně opotřebovávat chozením a vytíráním. Pokud se včas nedoplní olej, podlaha bude postupně ztrácet svojí ochranu až vám podlaha bude flekatět z důvodu poškození dřeva. Následně již nepomůže přeolejování a bude nutné celou podlahu přebrousit, popřípadě překartáčovat strojem až na zdravé dřevo.

Proto je vhodné používat na běžnou údržbu přípravek přímo od výrobce dřevěné podlahy, nebo použít přípravek který je určen pro danou povrchovou úpravu.

Na trhu je spousta různých výrobců, kde je možné tyto přípravky zakoupit – Bona, Osmo, Woca a další.

Přípravky bývají koncentrované 1 a více litrové nádoby ve kterých je podíl oleje nebo vosku. Běžným vytíráním současně doplňujete olej nebo vosk do povrchu podlahy. Tím se prodlužuje její životnost a podlaha tak bude dlouho v “kondici”. 

Další články v našem blogu…

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Call Now ButtonZavolejte nám