Odolnost dřevěné podlahy na červené víno

autor: | 24 Dub 2020 | Ostatní | 0 komentářů

Dřevěné podlahy Exclusive floors zvládnou i rozlité červené víno.

Dřevěné podlahy jsou dnes již dostupné pro většinu zákazníků, kteří staví dům, nebo provádí rekonstrukci domu či bytu.

Dnešní svět se točí kolem informací a hlavní zdroj je internet. Něco sháníte, nebo hledáte nějakou informaci, tak se jednoduše podíváte na internet, kde se dozvíte co potřebujete. 

 

Co uděláme když budeme chtít nové podlahy do našeho interiéru? 

 

Nejprve si zjistíme co nejvíce informací jaké jsou možnosti a typy podlahových krytin a pak začneme selektovat co je pro nás vhodné a co není. Z toho si vybereme co by se nám líbilo  a začneme hledat dodavatele. Objedeme několik prodejců, kde se dozvídáme další různé informace a nakonec z toho má člověk guláš v hlavě :-). O tom ale zase v jiném článku, kde rozebereme jak se zorientovat v této oblasti a dojít ke správnému výběru podlahové krytiny…

Načal jsem téma, které souvisí s výběrem té správné dřevěné podlahy a co bych chtěl zdůraznit tak hlavně s odolnou povrchovou úpravou.

 

Proč by měla dřevěná podlaha zvládnout třeba rozlité červené víno? 

Představte si, že máte doma v celém domě dřevěné podlahy. V kuchyni, obýváku, ložnici a popřípadě i v koupelně. Ano také do koupelny se dávají dřevěné podlahy.

Uděláte si večer příjemnou atmosféru, zapálíte svíčky a otevřete láhev dobrého červeného vína. A ejhle, nechtíc zavadíte o skleničku s vínem a je to všude na stole, na podlaze a co víc, zateče pod nohu od stolu, čeho si ani nevšimnete… Druhý den budete vytírat podlahu a když posunete stůl, tak tam bude skvrna od zaschlého vína. No co, tak ji utřete. Jenže se nějak nedaří a po chvilce si uvědomíte že to nepůjde jen tak setřít… Hmm a co teď? 

Červené víno se dokáže udělat pěknou paseku na dřevěné podlaze. Pokud se vám nepovede setřít hned, tak se po nějaké době dokáže dostat i do lakované podlahy, natož do olejované a pokud máte tvrdý voskový povrch a pravidelně neobnovujete vosk, tak je to tam taky!  O údržbě dřevěných podlah si povíme zase příště…

A to nemluvím o kuchyni, kde každý den něco ukápne na zem, tak tam je to trochu problém…

 

A co teď? Jak odstraním skvrnu z červeného vína z dřevěné podlahy?

Po pravdě špatně. Lakovaná podlaha hmm to je oříšek, olejovaná nebo voskovaná lze lokálně vybrousit a obnovit nátěr. Tam záleží jak dlouho červené víno působilo na podlahu.

Stalo se Vám to už někdy?

Budu rád za vaše zkušenosti a dotazy… Rád každému z vás odpovím a můžeme i pomoct s vyřešením vašeho problému. 

Podívejte se na krátké video na odolnost dřevěných povrchů podlah Exclusive floors na rozlité červené víno

Přeji Vám krásný den

Eduard

Další články v našem blogu…

0 komentáøù

Pøidat komentáø

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Call Now ButtonZavolejte nám